Microblog

Koncern LEGO vyzval Microitem k zrušeniu legoplanky.cz

Dnes obdržal predseda predstavenstva Microitem Slovakia a.s. Peter Divéky e-mailovú správu od Koncernu LEGO Juris A/S, prostredníctvom advokátskej kancelárie PETERKA & PARTNERS v.o.s. V správe vyzýva LEGO Juris A/S k zrušeniu domény legoplanky.cz. Citujeme bod 3 predmetnej výzvy:
3. s konečnou platností zrušíte doménu www.legoplanky.cz tak, aby nemohla být používána Vámi ani žádnou třetí stranou nebo tuto doménu bez zbytečného odkladu od doručení této výzvy převedete na našeho klienta, který Vám v tomto ohledu poskytne potřebnou součinnost.

Je tento krok zo strany LEGO Juris A/S oprávnený ? ... Čo týmto krokom chce LEGO dosiahnúť ?

Otvára sa tak rada otázok, prečo, keď www.legolanky.cz ako aj www.legoplaniky.sk sú obľúbené v materských školách, čo vidno aj z referencií http://legoplaniky.sk/referencie-z-ms/. Plániky k LEGU takisto podporujú predaj LEGA. Stáva sa aj, že si zákazníci kúpili LEGO kvôli plánikom.

Aký zámer týmto krokom sleduje koncern LEGO Juris A/S ?[poll id="8"]

4 Komentárov

 • Daniela Virágová

  Vo svojej práci dlhodobo využívam LEGO ako učebnú pomôcku a ako jednú zo stratégii pri rozvíjaní celostného rozvoja osobnosti dieťaťa. Aj keď staviam na vlastnú tvorivosť detí, často skladáme aj podľa predlohy a edukačných plánov. Predlôh pri jednotlivých stavebniciach je však málo. Od roku 1991 som sa ich aj dosť nakreslila manuálne. Preto ponuku CD plánikov som uvítala a obohatila prácu a záujmy detí. Mám s nimi len tie pozitívne skúsenosti a bola by veľká škoda stiahnuť ich z trhu.

 • Elena Jahodjarová

  S legom pracujeme od roku 1992, máme s nim výborné skúsenosti, najviac práve v podpore rozvíjania tvorivosti detí. Konečne sme si zabezpečili aj legoplániky, a obdivovala som ľudí, ktorí s nimi prišli. Nechápem kroky firmy Lego, lebo naozaj len prispievajú k popularite tejto univerzálnej hračky a určite podporujú aj jej predajnosť. Verím, že sa okolnosti upresnia a vyjasnia v prospech dobrej veci.

 • Terézia Loffajová

  Nevidím dôvod na zrušenie lego plánikov. Je výbornou pomôckou pre učiteľky v MŠ, na skupinovú a individuálnu činnosť. Prečo vždy, keď je niečo dobré, musí byť zrušené. Že sa nerozvíja tvorivosť detí? Učiteľka nájde vždy spôsob, ako detskú tvorivosť rozvíjať. Dúfam, že k tomu nedôjde. Loffajová

 • Ľubica Kramarová

  Ja osobne,kedže sama pracujem s týmito Legoplánikmi a využívam ich pri práci s deťmi takmer denne v rôznych edukačných aktivitách v našej Materskej škole, súhlasím aby ich vydávanie pokračovalo.Ja osobne nemám ten dar tvorivosti a predstavivosti a ani toľko času, aby som si ich vymýšľala sama.Kedže hotové výtvory z Lega /podľa plánikov/ často vystavujeme v priestoroch pre rodičov,sami bývajú prekvapení čo všetko sa dá z Lega urobiť.Teda aj zo strany rodičov mám len pozitívne reakcie.Bola by škoda,keby sa v ich tvorbe nepokračovalo.